PCI MEMBRANES

System Reco –CIP - odzysk środków myjących CIP

22.03.2010

Firma ITT PCI Membranes proponuje rozwiązanie z zastosowaniem technologii membranowej do odzyskiwania środków myjących po procesie mycia CIP w zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego.

Proces polega na usunięciu wszelkich zanieczyszczeń z roztworu środków myjących umożliwiając tym samym jego ponowne wykorzystanie w procesie mycia CIP.
System Reco – CIP to przede wszystkim odpowiedź na zminimalizowanie kosztów procesu mycia i ochrona środowiska naturalnego
 

Instalacja membranowa do solanki

19.10.2009

Firma ITT PCI Membranes, przy współpracy z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym ASG, opracowała nowatorską metodę odzyskiwania solanki ze ścieku poprodukcyjnego. Instalacja membranowa PCI Membranes pozwala na separację słonej wody od zanieczyszczeń organicznych pochodzenia zwierzęcego oraz na redukcję ilości odprowadzanych ścieków i ponowne wykorzystanie otrzymywanej solanki.
Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym artykule.
 

Targi POLAGRA-TECH 2009

19.09.2009

Dziekujemy za odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznych targach POLAGRA-TECH, które odbyły się na terenie MTP w Poznaniu, w dniach od 14 do 17 września.

W tym roku ITT PCI Membranes debiutowała na poznańskich targach POLAGRA-TECH jako – firma produkująca membrany tubularne, jak i oferująca kompleksowe rozwiązania aplikacyjne w przemyśle spożywczym i napojowym. Koncern ITT, wraz z naszą firmą reprezentowała, LOWARA VOGEL Polska – producent pomp.

Targi te wykorzystaliśmy głównie do promocji dwóch aplikacji, na których skupiliśmy się w tym roku w branży spożywczej – filtracji soków owocowych i oczyszczania solanki. Szczegolnym zaintersowaniem cieszyła się ta druga, ze względu na innowacyjność rozwiązania, które pozwala nie tylko na unowocześnienie zakładu produkcyjnego oraz uzyskania realnych oszczędności finansowe, ale również chroni środowisko naturalne.
  

 
 


Witamy na stronie PCI Membranes
Jesteśmy częścią koncernu Filtration Group., działu Flow Control
Więcej informacji na https://www.filtrationgroup.com